Sjajan finiš smederevskih rukometaša za overu jesenje titule

SMEDEREVO, 4. decembar 2022 – U poslednjem kolu Super B lige grupa Centar, pre odlaska na zimsku pauzu, rukometaši Smedereva su, posle oscilacija, boljom igrom u nastavku, stigli do nove pobede: Smederevo Vrbas Petrol 30:23 (13:13).

Od početka utakmice učenici Nenada Martića su imali vođstvo, koje je u 22. minutu golom Marka Jokića (2 pogotka) otišlo na +5, bilo je 13:8.

Usledio je neverovatan pad u igri domaćih, što su gosti znalački iskoristili i pogocima Radana Kovačevića (7) napravili seriju od 0:5 za egal rezultat na poluvremenu.

To kao da je ohrabrilo Vrbašane pa su početkom nastavka prvi put u dva navrata na svoj konto upisali po gol viška.

Ipak, nošeni podrškom sa gotovo punih tribina u Sali OŠ „Dimitrije Davidović“, sa mnogo više motiva zaigrali su Luka Vujović (7), Dušan Stojković (5), Vojislav Milunović (5) i kapiten Nemanja Marjanović (4), a u međuvremenu razbranio se i Filip Todorović.

Bila je to nova pobeda, kojom je overena jesenja titula.