Odbojkaši Smederevo-Carine preokretom do trijumfa

SMEDEREVO, 16. novembar 2019 – Predvođeni sjajnim korektorom, kapitenom Petrom Petrovićem, koji je ubeležio 30 poena, Smederevci su upisali prvu trojku protiv veoma dobre ekipe VA 014 rezultatom 3:1 (20:25, 25:22, 25: 18 i 25:21).

Valjevci  su snažnim smečevima bivšeg Smederevca Dušana Gmitrovića (22 poena) bolje ušli u meč i prvi set rešili u svoju korist. Učenici Dušana Kalinića su potom poboljšali prijem i uz nezadrživog Petrovića, nekoliko penala Nikole Stojičića (9), kao i uspešnim servama Đorđa Kovača (9) i smečevima Dejana Nedeljkovića (8), preokrenuli tok susreta u svoju korist.

Neizvesnosti je bilo u četvrtom setu, da bi, posle rezultatske klackalice, finiš pripao domaćem timu, a doprinos uspehu dao je i tehničar Dušan Đorđević (2), kao i libero Nemanja Jeftić.

U 4. kolu novog prvenstva Prve lige takođe, ali za dame, odbojkašice Smedereva su na svom parketu doživele ubedljiv poraz od Srema iz Sremske Mitrovice rezultatom 3:0 za gošće.