Selakoviću i Petroviću srebro na Balkanijadi u Istanbulu

SMEDEREVO, 11. septembar 2017 – Minulog vikenda u Istanbulu je održano Balkansko prvenstvo u veslanju, na kojem su smederevski takmičari osvojili srebrnu medalju, saopštio je danas Veslački klub Smederevo.

U senci Evropskog prvenstva u košarci, u Stambolu na Bosforu, održana je Balkanijada za kadete i juniore. Veslački klub Smederevo imao je šestoricu predstavnika, a na pobedničko postolje popeli u se u juniorskom četverac skulu Danilo Selaković i Aleksa Petrović. Pored njih dvojice, u čamcu su bili Veljko Milovanović i Vukašin Pivač.

Dan ranije, juniori Smedereva bili su na korak od pobedničkog postolja pošto su u dubl skulu zauzeli četvrto mesto.

Isti plasman, najnezahvalnije četvrto mesto, ostvarili su u juniorskom osmercu Lazar Ristić i Marko Torbica, kao i Todor Marković i Miroslav Jovanović u kadetskom osmercu sa kormilarom.

Prošle godine iz Kastorije su se sa srebrom vratili u dvojcu bez kormilara Veljko Simić i Andrija Stojković, 2015. na Balkanijadi održanoj u Rumuniji, bronzu u istoj disciplini osvojili su Marko Ristić i Zoran Rajić.

Srpska reprezentacija osvojila je u Istanbulu pet medalja, dve srebrne i tri bronzane.