Teže nego što se očekivalo, Mladost ipak slavila u susretu sa Kolubarom

SMEDEREVSKA PALANKA, 27. januar 2024 – Uoči večerašnjeg meča 18. kola prvenstva Druge lige Srbije Mladost je slovila za favorita. Ono što se nije očekivalo je da će Palančani u prvom poluvremenu primiti više od 50 poena i da će čitavu treću četvrtinu morati da potroše na stizanje prednosti gostiju. Na kraju je sve ipak došlo na svoje, kada su preuzeli vođstvo košarkaši Mladosti su manje-više rutinirano odradili ostatak utakmice: Mladost SP – Kolubara Lazarevac 2003 94:89 (25:24, 16:29, 30:11 i 23:25).

Najefikasniji u redovima domaćih bili su Papić sa 25, Todorović i Stojanović sa po 18, a dvocifren učinak imao je još Marković, pored čije imena je upisano 13 poena.

Kod gostiju iz Lazarevca izdvojili su se Burgić sa 27 i Radomirović sa 26 poena.

Ovom pobedom Palančani su zadržali priključak za vodećim Beograđanima, a u idućem kolu baš njima idu na noge. BKK Radnički je u dosadašnjem toku prvenstva zabeležio samo dva poraza, Mladost ih ima četiri, a jedan od tih je bio baš protiv ovog protivnika, u novembru na domaćem parketu.