Pobeđeni i Rumuni, s 4:0, sledeći protivnik na pripremama ekipa IMT

STARA PAZOVA, 24.  januar 2024 – Na terenu Sportskog centra Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, Smederevo je danas odigralo drugu pripremnu utakmica i zabeležilo drugu pobedu, ovoga puta nad rumunskim trećeligašem: Smederevo 1927 – AFC Vointa Lupac 4:0 (0:0).

Tokom celog poluvremena viđena je inicijativa Smedereva, ali bez rezultata. Najbolju priliku propustio je Lazar Marković kada je izašao sam ispred golmana, ali je čuvar mreže rumunske ekipe bio uspešniji. Pokušali su i Nikola Jovanović i Nemanja Obradović, a u dva navrata šut je sa leve strane oprobao Radivojević .

Drugo poluvreme, potpuno drugi sastav i mnogo bolja igra Smederevaca. Mateja Bačanin je sa dva gola poveo Smederevo ka pobedi, prvi posle sjajnog trzaja glavom, dok je kod drugog odlično reagovao na upućen centaršut.

Još jedno smederevsko dete bilo je strelac na meču – Uroš Cvetković i to šutem sa nekih 15-16 metara. Tačku je stavio, baš kao i u sredu, Dragutinović .

Naredni pripremni meč Smederevo igra ekipom IMT, na terenu sa veštačkom podlogom na Adi Ciganliji.