Projektili Mirkovića za treću pobedu rukometaša Smedereva u ovoj sezoni

SMEDEREVO, 22. oktobar 2023 – Protiv mladog sastava gostiju, učenici trenera Nenada Martića su, u utakmici petog kola prvenstva Super B lige za rukometaše, bez većih napora, ostvarili treću pobedu u sezoni: Smederevo – Bela Palanka 35:29 (15:11).

Smederevci su prilično opušteno ušli u meč, što su gosti iskoristili i do 11. minuta su imali vođstvo., da bi u narednom minutu Bešir (3 gola) izjednačio.

Sa tri neodbranjiva projektila Vanje Mirkovića (7), inače najbolje aktera utakmice, najavljen je preokret. Pre odlaska na odmor tačku na  to stavio je raspoloženi Zmajević(6).

U nastavku susreta strateg domaćih Nenad Martić je u vatru ubacio mlade snage, momci su maksimalno iskoristili ukazanu šansu. Pogotkom Živkovića (3) u 44 minutu prednost je uvećana na nedostižnih 9 golova razlike.

Do kraja , očigledno nedorasli ovom rangu takmičenja, gosti su uspeli samo da ublaže poraz.

U narednom kolu Smederevci će gostovati u Vlasotincu, gde će protiv istoimenog rivala pokušati da ostvare prvi brejk.