Pedagoška olimpijada, Moskva: Najbolja fotografija kovinskih Zmajevaca

KOVIN. 9. februar 2023 – Na Pedagoškoj olimpijadi u Moskvi, u kategoriji međunarodnog profesionalnog konkursa, nominacije „Umetnička fotografija“, kovinska “Zmajeva” osnovna škola dobila je laskavo priznanje, osvojeno je prvo mesto za rad „Čovek oblak“.

“U našoj školi fotografija se neguje još od šezdesetih godina prošlog veka, kada je nastavnik fizike Bogdan Bogić sa velikim entuzijazmom pokrenuo foto-kino sekciju. Bila je to hronika života i rada ne samo naše škole već i Kovina. Odlaskom u zasluženu penziju, ostavio mi je u amanet da sledim njegov put sve do današnjih dana, od mračne komore do digitalne fotografije, kroz koje decenijama učenici razvijaju estetske vrednosti, ali i tačnost i istrajnost. Trenutno je u fokusu astro fotografija, rad tima učenica završnog razreda”, kaže dobitnik priznanja međunarodnog konkursa i mentor, profesor emeritus Dejan Kreculј.

Informacija i foto: zvanična Internet prezentacija Opštine Kovin, kovin.rs

 

 

 

Skorašnji članci