Žetva medalja smederevskih parastreličara na Državnom prvenstvu

SMEDEREVO, 28. mart 2022 – U Dvorani Smederevo juče je održano Državno prvenstvo u parastreličarstvu pod pokroviteljstvom Paraolimpijskog komiteta Srbije i grada Smedereva. Nadmetali su se streličara sa invaliditetom iz pet klubova, a domaćin, Streljačko-streličarski klub „Despot Đurađ“ osvojio je čak 11 medalja u svim stilovima i kategorijama.

Miodrag Grba osvojio zlatnu medalju u disciplini kompaund luk za veterane. Medalju istog sjaja u kategoriji veterana ali sa olimpijskim lukom zaslužio je Gavrilo Milenković. U kategoriji W2 luk za veteran zlato je osvojio Vlado Dodić, a zlato je pripalo i Vesni Jovanović – olimpijski luk seniorke.  Zlatna medalja je stigla u ruke Nemanje Radakovića, slepog takmičara, olimpijski luk za seniore, kao i kadetu Mariji Mitroviću u istoj disciplini, olimpijskog luka. Najsjajnija odličja osvojili su i Svetislav Perišić, olimpijski luk, prijatelj turnira, pionir Pavle Marković i pionirka Julijana Mitrović, oboje takođe u gađanju olimpijskim lukom. Srebrna medalja pripala je kadetu Danilu Raduloviću,a bronzana senioru Borku Paniću, obojica za olimpijski luk.

Inače, gost Državnog prvenstva, ali i učesnik, bio je Dragan Svilanović,predsednik Streličarskog saveza Srbije.