Nekadašnja članica Streljačke družine Smederevo na krovu Evrope

HAMAR, 27. mart 2022 – Srpski strelci nastavili su seriju uspeha na Evropskom seniorskom prvenstvu vazdušnim oružjem u Hamaru. U prvoj disciplini trećeg takmičarskog dana, ženska ekipa pištoljem Zorana Arunović, Jasmina Milovanović, nekadašnja članica Streljačke družine Smederevo i Brankica Zarić osvojila je zlatnu medalju, peto odličje za Srbiju na ovogodišnjem seniorskom EP.

Tokom celih kvalifikacija srpska ekipa je bila pri vrhu. U prvoj fazi je zauzela drugo mesto. Na istoj poziciji je završila i drugi deo kvalifikacija i plasirala se u meč za zlato sa Italijom.

Srpski trio je vrlo dobro otvorio meč za titulu, poveo sa 8:2. Italijanke su uspele da smanje zaostatak na dva poena (6:8, 7:9, 9:11), ali Srbija im nije dala da idu dalje. Naše devojke su u tri serije za redom bile uspešnije i slavile ubedljivu pobedu 17:9.

Ekipa Arunović, Milovanović, Zarić je napravila dva koraka unapred u poređenju sa prošlogodišnjim Evropskim prvenstvom, kada je osvojila bronzu i vratila Srbiju na tron posle dve godine pauze. Prethodni put Srbija je bila prvak Evrope u Vroclavu 2020.Zorana Arunović jena Prvenstvu Evrope u svakoj od tri discipline u kojima je nastupala osvojila j medalju. Srebrno odličje izborila je u pojedinačnom takmičenju, bronzu u takmičenju miks parova sa Damirom Mikecom, a tačku je stavila zlatom.

Muški tim pištoljem (Damir Mikec, Dimitrije Grgić, Duško Petrov) se plasirao na šestu poziciju u drugoj fazi kvalifikacija i nije prošao do duela za medalje.

U ekipnom takmičenju muškaraca puškom, Srbija (Milutin Stefanović, Lazar Kovačević, Milenko Sebić) je zauzela sedmo mesto.

Vazdušni pištolj, žene, plasman: 1. Srbija (Arunović, Milovanović, Zarić), 2. Italija (Kostantino,Điankamili, Varikio), 3. Francuska (S.Gobervil, Jedrzejevski, Lamol).

Kvalifikacije – Prva faza: 1. Turska 861, 2. Srbija 859… Druga faza: 1. Italija 572, 2. Srbija 572, 3. Francuska 571, 4. Španija 568… Meč za zlato: Srbija – Italija 17:9. Meč za bronzu: Francuska – Španija 16:6.

Vazdušni pištolj, muškarci – Kvalifikacije – Prva faza: 1. Turska 872… 4. Srbija 863… Druga faza: 1. Italija 581, 2. Letonija 577, 3. Turska 576, 4. Nemačka 575… 6. Srbija 570…

Vazdušna puška, muškarci, kvalifikacije – Prva faza: 1. Češka 942,5… 4. Srbija 937,4… Druga faza: Češka 626,4, 2. Austrija 626,0, 3. Hrvatska 625,1… 7. Srbija 620,2…