U Bogatiću jedan gol bio dovoljan domaćinu za sva tri boda

BOGATIĆ, 24. septembar 2021 –  U prilično slaboj utakmici sa malo prilika za gol, kakva je danas popodne viđena u Bogatiću, domaći su jednu svoju iskoristili i, moglo bi se reći, zasluženo slavili: Mačva 1929 – Smederevo 1924 1:0 (1:0).

Trenutak odluke desio se u 12. minutu kada je nakon centaršuta iz kornera Tripković pogodio Isailovića koji preciznim udarcem glavom šalje loptu u mrežu Smedereva. Nakon toga nije bilo velikih prilika za promenu rezultata, možda jedino vredi istaći pokušaje Piplice i prodore Markovića po desnoj strani. U tom periodu, domaći su uglavnom pretili iz kontri.

U drugom poluvremenu Šašić, novi prvi čovek na klupi Smedereva, pokušao je da zamenama, ulaskom Plećića i Luke Lukića, promeni rezultat ali bez uspeha. Vredno spomena iz drugog dela igre su samo šut Stanića u 78. minutu koji je završio iznad prečke i udarac igrača domaćih Vukotića koji je Tasić zaustavio.

U narednom kolu Smederevo ponovo gostuje ovoga puta ide u Požegu ekipi Sloge.