Smederevci ponovo bolji od novosadskog Kabela

NOVI SAD/SMEDEREVO, 13. jun 2020 – Nakon jesenje pobede protive ekipe Kabela (2:1), u utakmici posle koje su oba rivala drastično kažnjena, Smederevo je danas i kao gost u Novom Sadu bilo uspešnije; Kabel – Smederevo 1924 0:1 (0:1).

Od samog početka domaćin je krenuo silovito i u više navrata ozbiljno pripretio, a na golu Smederevaca briljirao je nesavladivi  Ivan Lučić. Inače, na ovom meču je Smederevo nastupilo sa šest bonus igrača, a jedan od njih bio je i mladi Nikola Filipović, još uvek član omladinskog pogona. U 37. minutu on je asistirao Bajiću, a ovaj je lob udarcem sa desetak metara pogodio mrežu rivala.

Domaćin je i u nastavku susreta produžio sa atacima, a povrede štopera Filipa Jovića i kapitena Nikole Stojkovića nisu pokolebale borbene Smederevce.

U poslednjem minutu kapiten domaćih Karać je izveo slobodan udarac sa 20 metara i kada su svi pomislili da je pogodak neminovan ponovo se istakao Ivan Lučić uhvativši „živu“ loptu, na radost Smederevaca.

Naredne subote od 17 i 30 Smederevo u poslednjem kolu dočekuje ekipu Trajala iz Kruševca.