Pobeda Radinčanki na otvaranju sezone

SMEDEREVO, 22. septembar 2019 – Iako su na utakmicu došle bez ijednog treninga u hali, rukometašice radinačkog Mladog radnika bile su uspešne na startu Super B lige Srbije. Savladale su ekipu beogradskog Juniora rezultatom 35:29 (17:10).

Jedino vođstvo gošće su imale u prvom minutu, kada je bilo 1:0, da bi potom učenice trenera Jovice Petkovića preuzele inicijativu i pogocima pre svih Nine Ninić (8 golova), uz uspešne intervencije Slađane Mitrović na golu, permanentno povećavale prednost. U 50. minutu imale su i plus 15, kada je bilo 33:18.

Uskoro su dobile šansu u domaćem timu i one sa manjom minutažom, pa su gošće, predvođene Emilijom Nikolić i Jovanom Potkonjak, ublažile poraz.

Zapaženu rolu kod domaćina imala je i mlada Jovana Savić (6 golova), koja je po prvi put ponela i epitet igračice utakmice. Uspešna nastup imale su i Mirjana Obrenović i Mila Tešić, koje su debitovale u dresu Mladog radnika