Provo provalio oklop

SMEDEREVO, 13. oktobar 2018 – Neočekivano ali potpuno zasluženo gosti iz Prova su odneli bodove iz Smedereva u utakmici 9. kola prvenstva Srpske lige Zapad koju su dobili sa 2:1.

Iz prvog napada, posle slobodnog udarca Lepojevića, Stanić je glavom pogodio suprotni ugao gola gostiju i to je bilo maltene sve što su učinili Smederevci. Gosti su izjednačili četiri minuta kasnije, iz penala koji je realizovao Đurković. U 40. minutu, na još jednu ubačenu loptu sa desne strane, dobro je reagovao Pejović i smestio loptu pod prečku gola domaćih.

Indisponirani oklopnici nisu uspeli da se vrate u meč, mada su u nastavku susreta mogli preko Jovkovića da stignu do izjednačenja. Pred kraj meča domaći su ostali i sa igračem manje, nervozni Stojanović  je isključen.

Ovim porazom, Smederevci su čelnu poziciju na tabeli prepustili Tutinu, koji sada ima tri boda više.

U narednom kolu Smederevo opet igra pred domaćom publikom, dočekuje ekipu Mokre Gore.