Bronza Aleksandra Filipovića u Zagrebu

ZAGREB/SMEDEREVO, 14. april 2018 – Medalju za Veslački klub Smederevo prvog takmičarskog dana 35. Internacionalne regate u Zagrebu osvojio je Aleksandar  Filipović u seniorskom skifu.

Prvi je bio Marjanović iz Partizana, drugo mesto osvojio je hrvatski reprezentativac Martin, aktuelni olimpijski vicešampion, dok je naš Filipovic zauzeo treću poziciju sa četiri sekunde zaostatka.

U kadetskom dvojcu bez kormilara Nikola Soldatović i Andrija Jevtić  zauzeli su prvo mesto u B finalu, odnosno ukupno 7. mesto.

Marko Torbica u juniorskom skifu bio je takođe prvi u B finalu. Njegov glavni konkurent za sastav juniorske reprezentacije Srbije, Pavle Lijeskić iz Partizana, bio je brži za sekundu.

Drugog dana Međunarodne regate Kroacija Open 2018. na Jarunu nastupiće kao kadeti za juniore u dvojcu bez kormilara Andrija Jevtić I Nikola Soldatović, juniorski dubl skul Marko Torbica i Lazar Ristić, u skifu za kadete nastupiće Miroslav Jovanović i u seniorskom skifu ponovo Aleksandar Filipović.