Košarkaši Mladosti pobedili u Pirotu

PIROT/SMEDEREVSKA PALANKA, 14. april 2018 – Mladost je opravdala ulogu favorita u Pirotu, u utakmici pretposlednjeg kola prvenstva Druge košarkaške lige Srbije. Gosti iz Palanke su do bodova došli rezultatom 82:69.

Palančani su u prvoj četvrtini napravili dvocifrenu razliku, domaćin je u drugoj uspeo da se donekle oporavi, završena je nerešeno – 24:24, da bi u trećoj zapretio da favorizovanim košarkašima Mladosti pokvari planove. U poslednji period ušlo se sa samo 4 poena prednosti za Palančane, no iznenađenja ipak nije bilo. Pirot je u četvrtoj četvrtini postigao samo 9 poena, ni Mladost nije blistala, ali ih je dala dvostruko više i zabeležila očekivane bodove u borbi za drugu poziciju na tabeli. Trenutno je i drži, ali Novi Pazar tek treba da odigra utakmicu sa leskovačkim Zdravljem kod kuće. U poslednjem kolu Mladost igra u Palanci sa ekipom Proleter Naftagas, a Pazarci gostuju Žarkovu.