Smederevci ponovo bolji od VGSK

SMEDEREVO, 27. januar 2019 – Odbojkaši Smederevo-Carine pobedili su ekipu VGSK sa 3:2 (25:22, 23:25, 20:25, 25:22 i 15:9). To je identičan rezultat kao i u prvom delu prvenstva, i ovaj maraton, susret koji je trajao više od dva sata, pripao je učenicima Dušana Kalinića.

Penalima Nikole Stojčića (15 poena) i smečevima kapitena Petra Petrovića (23), koji ovoga puta prvi put imao ulogu primača, Smederevci su prvi set rešili u svoju korist. Gosti su zahvaljujući Živkoviću (17 poena), Ćiroviću (17) i Boharevu (16) izjednačili, da bi potom i poveli u setovima. Domaći su ipak u četvrtom setu zaigrali mnogo angažovanije. Na scenu su stupili Aleksić i mladi Đorđe Kovač i stiglo se do izjednačenja, potom i do pobede u taj-breku.

U predigri ovog susreta odbojkašice Smedereva maksimalnim rezultatom, sa 3:0, savladale su Jedinstvo iz Užica, a najefikasnija u domaćem timu je bila Una Đorđević sa 20 poena.