Bilans požara u vikend naselju na Dunavu: Izgorelo 700 hektara, vikendice potpuno uništene

unistena vikendica u vinima

4. jul 2025 – Povodom požara koji se dogodio 30. juna oko podneva na vojnom poligonu „Peskovi“ i potom se proširio na vikend naselje, juče se oglasilo Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu. Izgoreo je prostor od oko 700 hektara zemljišta i oko 4 hektara zemljišta vikend naselja Vinci, pri čemu je u potpunosti izgorelo oko 20 kuća, a više pretrpelo oštećenja, navodi se u saopštenju.

Nakon što je požar lokalizovan, 2. jula je Tužilaštvo sa uviđajnom ekipom PU Požarevac, PS Golubac izvršilo uviđaj lica mesta.

Radi utvrđivanja svih činjenica i okolnosti koji su doveli do požara, uviđaj lica mesta izvršen je u prisustvu veštaka MUP-a Republike Srbije, Nacionalnog centra za kriminalističku forenziku u Beogradu.

 

U narednom periodu od strane ovlašćenih službenih lica PU Požarevac, PS Golubac, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva u Velikom Gradištu, najavljuje se u saopštenju OJT, biće izvršenuviđaji mesta događaja prijavljenih izgorelih vikendica, objekata u vikend naselju Vinci i parcela koje su bile zahvaćene požarom.

Nakon dostavljanja nalaza i mišljenja veštaka MUP-a Republike Srbije, Nacionalnog centra za kriminalističku forenziku iz Beograda, i prikupljanja potrebnih obaveštenja, odnosno potpunog utvrđivanja činjeničnog stanja i svih okolnosti koje su dovele do požara, Osnovno javno tužilaštvo u Velikom Gradištu, doneće odluku o tome da li se u vezi prijavljenog događaja stiču obeležja krivičnog dela  za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti, stoji u saopštenju,, uz poziv svim vlasnicima čije su vikend kuće, objekti, parcele ili druga imovina  oštećene požarom da štetu prijave nadležnoj policijskoj stanici u Golupcu na broj telefona 012/678-212.

Foto: društvene mreže, privatna arhiva

error: Content is protected !!