RZS: Inflacija četiri posto, najveće poskupljenje kod odeće i obuće

inflacija januar 2024

13. maj 2025 – Međugodišnja inflacija u Srbiji početkom prošlog meseca bila je četiri odsto, objavio je juče Republički zavod za statistiku (RZS). Cene proizvoda i usluga lične potrošnje, na osnovu kojih se meri inflacija, u poređenju sa decembrom 2024. godine povećane su u proseku za 1,5 odsto.

Posmatrano po glavnim grupama proizvoda i usluga, u aprilu, u odnosu na mart, rast cena je zabeležen u grupama odeća i obuća (2,4 odsto), hrana i bezalkoholna pića (0,9 odsto), restorani i hoteli (0,6 odsto), zdravlje (0,3 odsto) i obrazovanje (0,1 odsto).

Pad cena je zabeležen u grupama transport (1,3 odsto), alkoholna pića i duvan (0,2 odsto) i rekreacija i kultura (0,1 odsto), navodi se u saopštenju.

error: Content is protected !!