Kulturno leto počinje defileom KUD-ova i velikim kolom na Trgu

SMEDEREVO,2. jul 2024 – Kulturno leto u Smederevu počinje ove srede, a otvoriće ga kulturno-umetnička društva defileom koji će krenuti u 19 i 30 Ulicom Kralja Petra prvog do Trga republike, na kome će oko 2000 učesnika defilea odigrati zajedničko kolo sa početkom u 20 časova.

Ovo je kompletan program manifestacije tokom jula i avgusta:

Sreda, 3. 7. 2024.

Defile kulturno umetničkih društava sa teritorije grada Smedereva

Kralja Petra Prvog – Gradski trg – 19,30 časova

Zajedničko kolo 2000 učesnika defilea – 20.00 časova

Petak, 5.7.2024.

Škola plesa na trgu (Gradski trg) – 19.00

Instruktor: Aca Aničić sa saradnicima

Subota, 6.7.2024.

Street show (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

Nedelja, 7.7.2024.

Izložba:

Refrakcija

Art četvrt (izlog KUD) – 20.00

Performans za sopran, klavir, elektroniku i video:

KA LjUBAVI

Mina Kovač Marković, sopran, Dušan Marković, klavir, Tatjana Milošević, kompozitorka,

Marko Đurić, reditelj, Olga Markalova, dizajn

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 21.00

Koncert:

JAZZOLOGY – Orkestar Svetlost

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno-bašta) – 22.30

Petak, 12.7.2024.

Pozorište za decu (Gradski trg) – 20.00

Pozorišta Sanjalište i Jelenica

ZLATOKOSA

Subota, 13.7.2024.

Dance for All (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

Nedelja, 14.7.2024.

Koncert u Vinskom gradu – 21.00

Nenad Grbić – veče pop i rok muzike uz akustičnu gitaru.

Izložba i muzički nastup:

Nikola Denić, (Realizacija UL-AZ)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – izlog KUD-a) – 19.00

Utorak, 16.7.2024.

EUROPAtosinema

Veče kratkih austrijskih filmova – KURZFILMSCHAU [AUT]

( Letnja scena CZKS) – 20.30

Sreda, 17. 7. 2024.

EUROPAtosinema

PREDUZETNIK (ITA)

(Koncerttna sala CZKS) – 18.00

EUROPAtosinema

IZVINITE ŠTO POSTOJIM (ITA)

(Letnja scena CZKS) – 20.30

Četvrtak 18.7. 2024.

Koncert kulturno umetničkih društava (Gradski trg) – 20.00

EUROPAtosinema

NIKO NE MOŽE DA MI SUDI (ITA)

(Koncerttna sala CZKS) – 18.00

EUROPAtosinema

DA LI SI IKAD BILA NA MESECU (ITA)

(Letnja scena CZKS) – 20.30

Petak, 19.7.2024.

Škola plesa na trgu (Gradski trg) – 19.00

Instruktor: Aca Aničić sa saradnicima

EUROPAtosinema

SLALOM (FRA)

(Koncerttna sala CZKS) – 18.00

EUROPAtosinema

HOME GAMES (FRA)

(Letnja scena CZKS) – 20.30

Subota, 20.7.2024.

Koncert u Vinskom gradu – 21.00

TAMARA JOKIĆ TRIO – VEČE ŠPANSKE I PORTUGALSKE MUZIKE

EUROPAtosinema

VEŠTICE SA ISTOKA (FRA)

(Letnja scena CZKS) – 20.30

Nedelja, 21.7.2024.

Izložba:

Koncertna fotografija – Jovana Milovanović, (realizacija UL-AZ)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – izlog KUD-a) – 19.00

Predstava:

Ključni izbor – tekst I režija Tijana Adamov, pozorište Patos

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 20.15

Veče mladih autora:

Filmovi Lazara Jovanovića + razgovor sa Lazarom i Tijanom Adamov (realizacija Patos)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 21.00

Petak, 26.7.2024.

Pozorište za decu (Gradski trg) – 20.00

Pozorište Teatrić

VIRUS TELEFONITIS

Režija: Sandra Janković

Subota, 27.7.2024.

Street show (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

Nedelja, 28.7.2024.

Koncert u Vinskom gradu – 21.00

2D@Akustik –gitarski duo (starogradska i pop muzika)

Izložba:

Izložba radova radionice reljefa – (realizacija UL-AZ)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Izlog KUD-a) – 20.00

Poetsko veče:

Autosugestija – autorka Katarina Sole, (realizacija Patos i orkestar Svetlost)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 20.30

Performans:

Dekonstrukcija – performerka Jelena Ugrinić – (realizacija orkestar Svetlost i pozorište Patos)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 21.15

Muzički nastup:

UNPNKD – akustična pank-rok svirka – (realizacija Razbijanje tišine)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno bašta) – 22.00

Ponedeljak, 29.7.2024.

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – OSAM PLANINA

(Dunavski park) – 20.30

Utorak 30.7.2024.

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – ZVEZDE U PODNE

(Dunavski park) – 20.30

Sreda 31.7.2024.

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – JEDNO LEPO JUTRO

(Dunavski park) – 20.30

AVGUST 2024.

Četvrtak, 1.8.2024.

Koncert kulturno umetničkih društava (Gradski trg) – 20.00

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – NULA KALORIJA

(Dunavski park) – 20.30

Petak, 2.8.2024.

Škola plesa na trgu (Gradski trg) – 19.00

Instruktor: Aca Aničić sa saradnicima

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – SIGURNO MJESTO

(Dunavski park) – 20.30

Subota, 3.8.2024.

Dance matine (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – SISI I JA

(Dunavski park) – 20.30

Nedelja, 4.8.2024.

Koncert u Vinskom gradu – 21.00

Grupa ĐERDANI

(starogradska i narodna muzika, pesme Tome Zdravkovića)

Muzičko-poetski performans:

Poezija i muzika Jasne Kinjđić

Art Četvrt – Dvorište Centra za kulturu – 19.30

Arheološko veče:

Viminacijum sa Ilijom – tribina arheologa Ilije Dankovića (realizacija Razbijanje tišine)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno bašta) – 20.30

Muzički performans:

Hibernacija, autor Željko Balazo (realizacija pozorište Patos)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Letnja scena CZKS) – 22.00

Patosinema u parku

U susret Dunav film festu – TAČKA POVRATKA

(Dunavski park) – 20.30

9 – 11.avgust 2024.

Muzički festival TVRĐAVA MUZIKE

Ponedeljak, 12. 8.2024.

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – PAPRIKA

(Dunavski park) – 20.30

Utorak 13. 8.2024.

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – CRNO/BELO

(Dunavski park) – 20.30

Sreda, 14. 8.2024.

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – CRVENA LINIJA

(Dunavski park) – 20.30

Četvrtak 15.8. 2024.

Koncert kulturno umetničkih društava (Gradski trg) – 20.00

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – PISMO MOMU

(Dunavski park) – 20.30

Petak, 16.8.2024.

Pozorište za decu (Gradski trg) – 20.00

Druga starija grupa Studija glume CZKS

ĆILIM KOJI POZORIŠTE ZNAČI

Tekst i režija: Nevena Rakočević Pavlović.

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – BOSONOGI GEN

(Dunavski park) – 20.30

Subota, 17.8.2024.

Koncert u Vinskom gradu – 21.00

USPOMENE I GITARA – Koncert smederevskog kantautora Bobana Devečerskog

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – KA ŠUMI SVITACA

(Dunavski park) – 20.30

Nedelja, 18.8.2024.

Dance for All (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

PatosANIME Week

Nedelja japanskog animiranog filma – BOJE MLADOSTI

(Dunavski park) – 20.30

Izložba:

Stripsi i komiksi, izložba radova polaznika radionica (realizacija Razbijanje tišine)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Izlog KUD-a) – 18.30

Izložba:

Vraćam se, izložba likovnih radova Isidore Nenadić – (realizacija UL-AZ)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Izlog KUD-a) – 19.00

Muzički nastup:

Anime Soundtrack Orchestra, Koncert muzike iz anime filmova na klasičnim instrumentima.(realizacija orkestar Svetlost)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno bašta) – 19.30

Muzički nastup:

Emenem – bluz-rok svirka (realizacija Razbijanje tišine)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno-bašta) – 22.00

20 – 25. avgust 2024.

Filmski festival “DUNAV FILM FEST”

Četvrtak, 29.8.2024.

Koncert kulturno umetničkih društava (Gradski trg) – 20.00

Petak,30.8..2024.

Škola plesa na trgu (Gradski trg) – 19.00

Instruktor: Aca Aničić sa saradnicima

Subota, 31.8.2024.

Street show (Gradski trg) – 20.00

Urban Core, Flow Jamz Crew

Nedelja, 1.09. 2024.

Izložba:

Power Up and Go, izložba radova polaznika radionica – (realizacija Razbijanje tišine)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu) – 18.00

Muzički nastup:

Orkestrić Svetlost, muzički nastup polaznika muzičkih radionica – (realizacija orkestar Svetlost)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu) – 18.30

Performans:

Od Patosa do scene, performans polaznika Patosovih letnjih dramskih radionica

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu) – 19.00

Izložba:

Bojan Stolić, Izložba radova inspirisanih analognom elektronskom muzikom i naučnom fantastikom. (realizacija Bojan Stolić, autor i UL-AZ)

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Izlog KUD-a) – 19-30

Muzički nastup:

Bend Over, autorski rok bend iz Beograda, pobednik 53. I 54. Zaječarske gitarijade

Art Četvrt (Dvorište Centra za kulturu – Etno bašta) – 20.00

PRATEĆI PROGRAMI

Koncertna sala

Pozorišne radionice za decu, mlade i pripadnike društveno osetljivih grupa

Maštalište, vrištalište

(Kroz osnovne dramske tehnike, asocijativne vežbe i razvijanje mašte, oslobađanje od stida, treme, panike pred javni nastup ).

(Od 17. jula do 30. avgusta, svakog utorka i petka, od 18.00 do 19.00 časova)

Radionice vodi: Nevena Rakočević Pavlović, pozorišna rediteljka

ART ČETVRT RADIONICE – tokom jula i avgusta

Letnja scena CZKS

Dramska radionica:

Od Patosa do scene

Dramske radionice kroz kreativnu igru i stvaralački proces za decu i mlade na otvorenom. Radionice za tri grupe: mlađi i stariji osnovci i srednjoškolci.

Voditelji: Ivana Stevović, Anđela Mladenović i Ana Ivanković. Realizacija: pozorište PATOS

Dvorište Centra za kulturu – Etno-bašta

Radionice video igara

Power up and go

Kako nastaju video igre? Saznaj ovog leta u Art četvrti.

Realizacija: Razbijanje tišine

Dvorište Centra za kulturu – Atelje

Likovna radionica

Reljef

Radionice izrade reljefa. Leto je pravo vreme za nove likovne vidike

Voditelj: Nemanja Arsić. Realizacija: UL-AZ

Dvorište Centra za kulturu – Art Četvrt

Muzičke radionice za decu

Orkestrić Svetlost

Orkestrić čine deca koja će na kraju Art četvrti izvesti svoj koncert.

Voditeljka: Jelena Ugrinić. Realizacija: Orkestar Svetlost

Dvorište Centra za kulturu – Etno – bašta

Radionice stripa:

Stripsi i komiksi

Radionice crtanja i pisanja stripa za decu i mlade.- Realizacija: Razbijanje tišine.

Organizator je Centar za kulturu Smederevo, a pokrovitelj Grad Smederevo.

 

 

Skorašnji članci

error: Content is protected !!