Vukasovićeva simultanka protiv Kruševljana za šestu uzastopnu pobedu

SMEDEREVO, 26. novembar 2023 – Košarkaši Smedereva su u derbiju šestog kola, sada bi se već moglo reći – prema očekivanju, savladali su goste iz Kruševca, a da tako bude najveći doprinos dao je kapiten Nikola Vukasović: Smederevo 1953 – Kruševac 86:67 (20:15, 27:15, 22:16 i 17:21).

Sa po dva pogotka susret su otvorili Kostić (13 koševa) i kapiten Vukasović, koji će, ispostaviće se, sa 34 poena biti ubedljivo najefikasniji alter susreta, odigravši pravu simultanku sa gostujućom ekipom.

Kada je Perić (6) pogodio trojku, pri rezultatu 13:9, gosti su uzeli prvi tajm aut, a do kraja prve deonice sa nekoliko ofanzivnih skokova istakao se Kostić,

U drugoj četvrtini tri trojke vezao je Momčilović, pa su Smederevci na poluvreme otišli sa 17 poena viška.

I u trećem periodu meča dominirao je Vukasović, a u poslednjoj deonici trener domaćih Mijatović je pružio šansu mlađim momcima sa klupe. Gosti su tu četvrtinu, ako im je za utehu dobili, ali to nije ugrozilo siguran trijumf Smederevaca.

U narednom sedmom kolu Smederevo igra ponovo na istom parketu, ali ovoga puta kao gosti ekipi Despota.