Košarkaši Smedereva novu sezonu otvorili stotkom

SMEDEREVO, 21. oktobar 2023 – Kao na lakšem treningu, protiv nekompletne a mlade i poletne ekipe iz Aranđelovca u prvom kolu novog prvenstva učenici Ivana Mijatovića su pobedili trocifrenim rezultatom: KK Smederevo 1953 – Šumadija 2017 108: 62 (31:16, 30:10, 29:14 i 18:22).

Meč je počeo trojkom kapiten domaćih Nikola Vukasović (20 poena), a odmah potom usledilo je zakucavanje Dušana Kostića (17). Kada je Pušonjić (16) upisao prve poene domaći su otišli na 23:15, za prvi tajm-aut gostiju.

Drugu deonicu je otvorio trojkom Momčilović (6), a šansu su potom dobili momci Smedereva sa manjom minutažom, što su maksimalno iskoristili i na poluvreme otišli sa prednošću od 35 poena.

Tokom pauze između poluvremena šansu da istrče ne parket dobili su brojni dečaci KK Smederevo i KK Smederevac, a to su malobrojni gledaoci pozdravili aplauzom.

U nastavku meča, i treća četvrtina je, kao i prethodne dve, pripala je domaćim košarkašima, da bi u poslednjoj deonici Aranđelovčani, predvođeni Radojkićem (21) i Bankovićem  (11) pokušali da koliko-toliko poprave utisak. To su učinili, a uz zvuk sirene je Grujić (18) pogodio trojku.

Vredno pomena je i to što je kada je stoti koš postigao Perišić (15), da svi bud upisani u strelce potrudio se i prvim košem Nikola Arsić.