Aleksa Nikolić najbolji kadet i mlađi junior u trećem kolu Kupa Srbije

NIŠ/SMEDEREVO, 13. mart 2023 – Smederevski mladi strelac Aleksa Nikolić osvojio je dve zlatne medalјe vazdušnim pištolјem u kategorijama kadeta i mlađih juniora na trećem kolu Kupa Srbije u B programu, koje je održano ovog vikenda na strelištu u Nišu. Nikolić se tako plasirao za finale Kupa Srbije, koje će biti održano sledeće nedelјe na istom mestu.

Aleksa je sa 562 kruga bio je najbolјi kadet i mlađi junior, srebrnu medalјu osvojio je Uroš Gajić iz Strelјačkog kluba Niš 1881 sa 552, a krug manje je imao trećeplasirani Danilo Popović iz SK GT iz Leskovca.

Plasman u finale Kupa Srbije, koje će se biti u subotu 18. marta, takođe u Nišu, od smederevskih strelaca obezbedio je i pioniri Lazar Mladenović u disciplini serijska vazdušna puška.