Za kraj ligaškog dela, Mladost ubedljiva u susretu sa Čačanima

SMEDEREVSKA PALANKA, 21. januar 2023 – Košarkaši Mladosti večeras su u Smederevskoj Palanci slavili u utakmici 14. kola grupe A Druge lige, u meču sa ekipom Železničara iz Čačka rezultatom 81:65 (13:15, 22:19, 23:16 i 23:15).

Čačani, ubedljivo poslednji na tabeli, znatniji otpor pružili su samo u prvoj četvrtini, koju su čak, košem u poslednjim sekundama, rešili u svoju korist.

Već u narednom periodu Palančani su opravdali ulogu favorita, preuzeli stvar u svoje ruke, i posle  nekoliko uzastopnih realizovanih napada poveli s dvocifrenom prednošću. Gosti su do prvog koša iz igre stigli tek posle gotovo četiri minuta ove četvrtine.

Sve što se potom događalo bilo je stvar rutine, da se bez previše napora upiše pobeda, koja na značaju može da dobije u plej-aut takmičenju, s obzirom da se bodovi prenose, a da će i Čačani tu biti u konkurenciji.