Poznati učesnici Republičkog školskog takmičenja u streljaštvu

SMEDEREVO, 27. oktobar 2022 – Iz Smedereva na Okružno školsko takmičenje u streljaštvu plasirao se Andrija Živković iz Osnovne škole „Dr Jovan Cvijić“, a ekipno pioniri OŠ „Dimitrije Davidović“, juniori Tehničke škole i juniorke Gimnazije.

U kategoriji pionirki za plasman na državno prvenstvo izborila se Sofija Stanojević iz OŠ „Stanoje Glavaš“ iz Glibovca, pionirke OŠ „Olga Milošević“, junior Marko Stojković iz MEŠ „Goša“ i juniorka Anđela Stevanović iz SŠ „Žikica Damnjanović“, svi iz Smederevske Palanke. Republičko školsko prvenstvo biće održano u Smederevu 23. novembra.

Posle prošlonedeljnog Gradskog školskog takmičenja serijskom vazdušnom puškom, juče je na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali Smederevo, u organizaciji Saveza za školski sport i olimpijsko vaspitanje u Smederevu i Streljačke družine Smederevo, održano i Okružno takmičenje, koje je bilo kvalifikaciono za Republičko školsko prvenstvo, koje će biti održano na istom mestu 23. novembra. Po propozicijama Saveza za školski sport Srbije osnovci su pucali po 20, a srednjoškolsci 30 dijabola.

Pioniri Osnovne škole „Dimitrije Davidović“ pobedili su ekipno sa 502 kruga. U ekipi su bili Pavle Pejov, Lazar Mladenović i Đorđe Tirnanić. Pejov je pobedio i pojedinačno sa odličnih 179 krugova, a Mladenović je osvojio bronzanu medalju sa  171 krugom. Tirnanić je bio šesti sa 152 kruga. Srebrnu medalju osvojio je prošlonedeljni pobednik gradskog takmičenja Andrija Živković iz OŠ „Dr Jovan Cvijić“ sa 174 kruga, koji se takođe plasirao na republičko školsko prvenstvo, s obzirom da je Pejov, pobednik okružnog, plasman ostvario kroz ekipu. Sa ukupnim rezultatom od 455 krugova drugo mesto je zauzela ekipa OŠ „Stanoje Glavaš“ iz Glibovca (Novak Stanojević 168, Aleksa Đurković 148 i Vuk Urošević 139 krugova).

Kao najbolja ekipa pionirki plasman na republičko prvenstvo je obezbedila OŠ „Olga Milošević“ iz Smederevske Palanke sa sjajnih 516 krugova. U kategoriji pionirki pobedila je Sofija Stanojević iz Glibovca sa odličnih 183 kruga, što je bio i rezultat dana, koji ju je i odveo kao pobednicu Okružnog takmičenja dalje na Republičko prvenstvo. Drugo i treće mesto osvojile su učenice „Olge Milošević“. Srebrna medalja pripala je Srni Aranđelović sa pogođenih 180 krugova, a bronzana Emiliji Marinković sa 177 krugova. Pionirke škole „Branislav Nušić“ bile su druge sa 439 krugova. U ekipi su bile Emilija Martinović 177, Jana Bogosavljević 161 i Vera Došlić sa 106 krugova.

Juniori Tehničke škole su se plasirali na republičko prvenstvo sa ukupnim rezultatom od 752 kruga. Prvo i treće mesto pojedinačno osvojili su učenici ove škole. Zlatnu medalju Nikola Ristić sa 260 krugova, a bronzanu Lazar Popović sa 255. Srebrnu medalju je osvojio Marko Stojković iz MEŠ „Goša“ iz Smederevske Palanke sa 260 krugova, kao i Ristić, ali sa slabijom poslednjom serijom. S obzirom da je Ristić već član ekipe, pojedinačno se plasirao upravo drugi Stojković. Sa Ristićem i Popovićem u ekipi je bio još i Luka Milivojević 237, peti pojedinačno.

Juniorke smederevske Gimnazije predstavljaće nas na Republičkom školskom prvenstvu. U ekipi koja je imala ukupno 769 krugova najbolji rezultat pojedinačno ostvarila je Natalija Jovanović sa 264 kruga, a drugi najbolji  Sara Đurić 261 krugom. Bronzanu medalju i pravo nastupa na Republičkom prvenstvu osvojila je Anđela Stevanović iz Srednje škole „Žikica Damnjanović“ iz Smederevske Palanke sa 260 krugova. Treća članica smederevske ekipe Sara Vojinović je bila četvrta sa 244 kruga.