Najbolji rezultat na Gradskom prvenstvu ostvarila Natalija Jovanović

SMEDEREVO, 20. oktobar 2022 – U organizaciji Saveza za školski sport i olimpijsko vaspitanje u Smederevu i Strelјačke družine Smederevo, juče je održano Gradsko školsko takmičenje serijskom vazdušnom puškom. Pioniri su pucali po 20, a omladinci 30 dijabola. Nastupilo je 75 strelaca, većinom članova Strelјačke družine Smederevo, a pobednici po kategorijama su ostvarili plasman na okružno školsko prvenstvo koje će biti 26. oktobra.

U konkurenciji pionira, na vazdušnom strelištu u Sportskoj hali Smederevo, pobedio je Andrija Živković iz Osnovne škole „Dr Jovan Cvijić“ sa 172 kruga, koliko je imao i Luka Vučković iz OŠ „Đura Jakšić“ iz Male Krsne, ali sa slabijom poslednjom serijom. Treće mesto zauzeo je Đorđe Radišić iz OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ sa 171 krugom. Sa ukupnim rezultatom od 472 kruga prvo mesto ekipno, osvojila je OŠ „Dimitrije Davidović“. U ekipi su bili Pavle Pejov 170, Lazar Mladenović 162 i Đođe Tirnanić 140 krugova. Druga je bila ekipa OŠ „Dositej Obradović“ sa 460 krugova (Velјko Stokić 159, Filip Filipović 158 i Lazar Cojić 143 kruga). Treće mesto je osvojila ekipa OŠ „Branko Radičević“ sa 447 krugova (Lazar Simić 162, Aleksa Dinić 154 i Dušan Hamedović 131 krug). Takmičilo se 38 pionira a šest škola je imalo i ekipe.

U kategoriji pionirki pobedila je Emilija Martinović iz OŠ „Branislav Nušić“ sa 176 krugova. Druga je bila njena školska drugarica Jana Bogosavlјević sa 165 krugova.

S obzirom da su obe članice i pobedničke ekipe, dalјe na okružno takmičenje ide trećeplasirana Kristina Radojičić iz OŠ „Ivo Andrić“ iz Radinca sa 163 kruga. U ekipi škole „Branislav Nušić“ koja je pobedila sa 447 krugova, bila je još i Vera Došlić, koja je pogodila 106 krugova. Drugo mesto je zauzela ekipa OŠ „Branko Radičević“ sa 421 krugom (Kristina Stojanović 149, Bogdana Veličković 140 i Mara Stefanović 132 kruga). U ovoj kategoriji nastupilo je 12 pionirki, a dve škole su imale ekipe.

U konkurenciji juniora najbolјi je bio Nikola Manojlović iz Medicinsko-farmaceutske škole „Sveta Petka“ sa 265 krugova i stekao pravo nastupa na državnom prvenstvu. Sa istim brojem krugova, ali slabijom poslednjom serijom drugo mesto je zauzeo Lazar Subotić iz Gimnazije. Treće mesto osvojio je Nikola Ristić iz Tehničke škole sa 261 krugom. Ekipno najviše je pokazala Tehnička škola koja se kao prva sa 740 krugova plasirala na okružno prvenstvo. U ekipi su pored Ristića bili još i Luka Milivojević 251 i Lazar Popović 228 krugova. Drugo mesto sa 628 krugova osvojila je Gimnazija sa 628 krugova (Lazar Subotić 265, Petar Kostić 213 i Filip Radojković 150 krugova) a treće MFŠ „Sveta Petka“ sa 565 krugova. Sa Manojlovićem u ekipi su bili Ivan Novaković 155 i Lazar Pantić 145 krugova. Nastupilo je 12 juniora, dok su tri škole imale ekipe.

Kod juniorki najbolјi rezultat je ostvarila Natalija Jovanović iz Gimnazije sa 271 krugom, što je bio i najbolјi rezultat dana. I preostale dve članice ekipe Gimnazije, koja je trijumfovala ekipno sa 760 krugova, zauzele su drugo i treće mesto: Sara Vojinović sa 245 i  Sara Đurić 244 kruga, pa je pravo nastupa na okružnom prvenstvu stekla četvrtoplasirana Danica Stojanović, učenica škole „Sveta Petka“, sa 242 kruga. Drugo mesto ekipno zauzela je Ekonomsko-trgovinska škola sa 668 krugova (Anastasija Aksić 236, Anđela Stanojević i Staša Branežac, sa po 216 krugova). Treća je bila MFŠ „Sveta Petka“ sa 462 kruga, a u ekipi sa Stojanovićevom su bile Marija Marković 168 i Višnja Nikolić 52 kruga. Nastupilo je 13 juniorki, dok su tri škole imale ekipe.

GRADSKO ŠKOLSKO PRVENSTVO SMEDEREVO, 19.10.2022.