Otac i sin učesnici trke kroz Deliblatsku peščaru – sinu zlatna medalja

SMEDEREVO, 10. oktobar 2022 – Minulog vikenda održan je Fox Trail, jedinstvena trka u Srbiji u kojoj atletičari trče u ambijentu punog zelenila, ali i po peščanim terenima poslednje evropske pustinje – Deliblatske peščare. Smederevski atletski klub su predstavljali dr Dimitrije Tasić i njegov sin Vasilije, Otac je trčao stazu dugu 10.5 kilometara, a sini je osvojio prvo mesto i zlatnu medalju u svojoj kategoriji.

Inače, ova trka održava se uz podršku Opštine Alibunar koja je suorganizator, a organizator je Atletski klub Panonija, Na ovom takmičenju Atletski klub Smederevo je osvojio još jednu medalju u krosu.

U subotu je održano i Otvoreno prvenstvo centralne Srbije u krosu u Valjevu, na kome su takmičari AK Smederevo osvojili četiri medalje, po jedno zlato i srebro i dva bronzana odličja.

Zlatom se okitila Tara Kostić a srebrom Nikolija Marković. Bronzane medalje su osvojileSrna Kostić i Sofija Stamenković. Četvrto mesto je osvojio Stefan Jevtić.