Favoriti ubedljivi u utakmicama prvog kola takmičenja za Kup GFSS

SMEDEREVO, 28. septembar 2022 – U mečevima prvog kola takmičenja Kupa GFS Smederevo favoriti su, prema očekivanju, ostavili pobede i prošli dalje. Jednu od najbedljivijih ostvario je reaktivirani smederevski Železničar 1930, nekadašnji srpskoligaš, koji je na terenu u Vučaku savladao ekipu Vrbovca sa 5:0 (3:0).

Već u 18. minutu prednost domaćinu doneo je Strižanić, raspoloženi Jovan Jovanović je sa dva pogotka, u 20. i 32. minutu, povećao vođstvo, a u nastavku u strelce su se upisali Kamberi i  Kalaba. Pobeda Želje je mogla da bude izražena i sa pola tuceta golova da je Nikola Savić u 86. minutu iskoristio penal.

Ubedljiv trijumf ostvario je i Kolarac, koji je na svom terenu savladao ekipu Slavije sa 6:1. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Landol – Drugovac 2:0, Omaldinac – Seone Ravni Gaj 3:3 – penalima 1:4, Budućnost – Vučak 3:0 (PFF – gosti nisu doputovali), Stari hrast 2018 – Skobalj 3:3 – penalima 3:4, Šumadinac – Cepelin 026 3:0 (PFF gosti nisu doputovali), Godomin – Petrijevac 2:0 (prekid u 56. minutu jer su gosti ostali sa 6 igrača), Lunjevac – Vožd 2020 3:2 i  Badljevica – Osipaonica 3:5. Slobodna u ovom kolu bila je ekipa Jezave.

Drugo kolo na programu je 12. oktobra, a treće 20. takođe narednog meseca. U drugom kolu će se priključiti ekipe iz Okruga sa područja Smedereva, a u trećem zonaši – Sloboda iz Lipa i Borac 1932 iz Ralje.