Radinčanke ubedljive u Pirotu, za deveti trijumf u prvenstvu

PIROT/RADINAC, 19. mart 2022 – U 15. kolu Super B lige za rukometašice viđena je još jedna izvanredna partija učenica trenera Jovice Petkovića, koje su i u Pirotu slavile, a bila im je to deveta pobeda u ovom prvenstvu: Pirot – Mladi radnik 32:41 (14:23).

Predvođene efikasnom Simonom Tančić (12 golova) Piroćanke su bolje ušle u meč i imale početno vođstvo od 5:2, da bi u 10. minutu pogotkom najbolje akterke meča Anđelke Milanović (8) Radinčanke izjednačile, a onda su preko Anđele Filipović (5) i povele.

Razliku su iz minuta u minut devojke iz Radinca povećavale, da bi minut pre pauze mlada Nikolina Stojanović (9) odvela svoj tim na plus 10.

U istom ritmu gošće su nastavile i u drugom poluvremenu, a gotovo sve rukometašice Mladog radnika su dobile šansu i upisale se u listu strelaca. Vredan pomena je i pogodak mlade Jane Jovanović (3) u 59. minutu, kada su Radinčanke imale dvocifrenu prednost – 30:41, a onda su domaće sa dva vezana gola koliko-toliko ublažile poraz.

Narednog vikenda u Dvorani Smederevo biće igran derbi kola između Mladog radnika i vodeće na tabeli Kikinde.

Rukometaši Smedereva, koji su ovog vikenda pauzirali, tada će ugostiti ekipu trećeplasiranog Vrbasa.