Odlični nastupi smederevskih atletičara u Kraljevu i Kruševcu

KRALJEVO/KRUŠEVAC, 15. mart 2022 – Kros centralne Srbije, drugo kolo, održan je ove nedelje u Kraljevu, a mladi takmičari Atletskog kluba Smederevo osvojili su 17 medalja na izuzetno teškoj stazi.

Zlatne medalje osvojili su:   Stefana Kušić, Nikolija Marković, Vasilije Tasić, Valentina Janković i Ivana Zarić (seniorka).

Srebrne medalje: Staša Mrdaković, Neda Radovanović, Stefan Jevtić, Darija Svilanović, Nika Antunović i Jovana Stanković.

Bronzane medalje: Jakov Radenković, Sofija Kušić, Djuradj Zarić, Andrija Radenković, Andrea Milosavljević i Staša Svilanović.

Takođe u nedelju, u Kruševcu je održan 7. Kruševački polumaraton, koji je istovremeni bio i prvenstvo Srbije u polumaratonu. Učestvovalo oko 600 trkača iz Srbije i susednih zemalja, a sSmederevski atletičar Radomir Dabić zauzeo je treće mesto u kategoriji veterana.