Kragujevčanke trojkama do pobede, pionirke Smedereva bez premca

SMEDEREVO, 15. decembar 2021 – U okviru Prve ženske regionalne lige – Jug B, košarkašice Smedereva su na svom parketu doživele poraz, ŽKK Smederevo – ŽKK Radnički 59:75 (20:19, 10:19, 15:21, 14:16).

Meč je trojkom otvorila Anastasija Torlaković i pogocima kapitena Kristine Spasić i njene sestre Milene, prvu četvrtinu Smederevke su rešile u svoju korist. Mlade i agresivne Kragujevčanke su, pre svega trojkama Vukovićeve i Nikolićeve, došle do preokreta i na poluvreme otišle sa 8 poena viška (30:38).

Serijom od 6:0 počela je treća deonica, i uz promašen zicer, domaće su propustile priliku da neutrališu prednost Radničkog. Novom serijom trojki, ukupno 10, Kragujevčanke su nastavile da pogađaju koš Smederevki i na kraju ostvarile pobedu.

Treba reći da se posle više godina u našem gradu, zahvaljujući pre svih predsedniku Saši Torlakoviću, ponovo igra ženska košarka. Pod vođstvom trenera Jelene Šević, prethodnih osam kola neiskusne Smederevke su doživele šest poraza, dok su savladale ekipe Trstenika i Smederevske Palanke.

Za razliku od prvog tima, pionirke sa trenerom Željkom Paljevićem, na pet utakmica su isto toliko puta slavile. Kod kuće su smederevske nade savladale Po basket (34:8) i Šumadiju 1911 (29:19). Talentovane devojčice su bile maksimalne i u gostima gde su pobedile Palanku 2021 (30:16), Kris kros (38:12) i ponovo Po basket (43:13).