Smederevke ubedljive protiv Beograđanki, Novosađani nastavili pobednički niz

SMEDEREVO, 20. novembar 2021 – U duplom programu 6. kola Prve odbojkaške lige, pobeda i poraz naših predstavnika. Odbojkašice su posle maratona u prvom setu uspele da slome otpor mlade i poletne ekipe iz prestonice i ostvare četvrtu pobedu, ŽOK Smederevo –ŽOK Beograd, 3:0 (29:27, 25:21, 25:21).

Sve do same završnice prve deonice, predvođene snažnim smečevima Vesne Sekulić (23 poena), domaće su bile u vođstvu. Sa kapitenom Ninom Kuvekalović (22), Beograđanke su stigle do izjednačenja, a onda je presudila posle rezultatske klackalice, spretna reakcija na mreži, debitantkinje Anastasije Kojić (11), doskorašnje članice Vizure.

Sledeća dva seta, rezultatski, kao da su bila preslikana. Drugi je, skraćenom dijagonalom, okončala Una Đorđević (6), a treći, uspešnim kuvanjem, Marija Mijanović (10).

Posle brejka u Pančevu, protiv uvek neugodnog Borca iz Starčeva (3:2),smederevski odbojkaši su ugostili favorizovane Lale i pretrpeli može se reći, očekivani poraz, OK Smederevo Carina – OK Novi Sad, 0:3 (10:25, 20:25, 12:25).

Od početka susreta, sa Ćulibrkom (13), Lagundžinom (11) i Šarovićem (11), Novosađani su raznovrsnom i ubojitom igrom dominirali i prvi set ubedljivo dobili.

Da domaći, kada se oslobode treme, mogu i da pariraju, potvrdio je drugi set, koji je ipak pripao gostima.

Serijom uspešnih servisa Alekse Kozića (8), sina nekadašnjeg člana Smedereva, Strahinje, gosti iz srpske Atine su stigli do šeste uzastopne pobede i sa maksimalnim učinkom sačuvali deobu prvog mesta.