Četiri medalje za mlade smederevske atletičare na prvenstvu u Kruševcu

SMEDEREVO, 31. maj 2021 – Minulog vikenda održano je prvenstvo Srbije za starije juniorke i juniore i prvenstvo Centralne Srbije za mlađe pionirke i pionire u Kruševcu, na kojima su takmičari Atletskog kluba Smederevo osvojili četiri medalje, jednu zlatnu i tri bronzane.

Marko Stanković u trci na 800 metara u kategoriji mlađih pionira osvojio je zlatnu medalju sa vremenom od 2:27,0. Jovana Stanković na 5000 metara u kategoriji starijih juniora stigla je do bronzane medalje rezultatom 21:14,74. Jovana Stanković u trci na 3000 metara stipl u kategoriji starijih juniora osvojila je bronzanu medalju sa 12:45,0, a isto odličje zaslužio je Marko Simić na 60 metara u kategoriji mlađih pionira.

Marko Simić je u skoku u dalj osvojio četvrto mesto rezultatom 4,68 m u kategoriji mlađih pionira. Nina Pavlović u bacanju kugle u kategoriji mlađih pionira zauzela je peto mesto, Andrea Milosavljević u trci na 3000 metara u kategoriji mlađih pionira bila je peta rezultatom 11:27,25. Kristijan Murina u bacanju kugle od 6 kilograma zauzeo je sedmo mesto u kategoriji starijih juniora, u bacanju koplja bio je takođe sedmi rezultatom 34,25 u kategoriji . Andrea Milosavljević u trci na 1500 metara u kategoriji mlađih pionira stigla je 12-ta rezultatom 5:28,77, a Jovana Stojanović u skoku u dalj zauzela je deseto mesto rezultatom 4,04, dok je u trci na 60 m bila na 22. mestu.

Takmičare Atletskog kluba Smederevo u toku prve polovine juna očekuje prvenstvo Srbije za mlađe pionire, a iz uprave kluba se nadaju takođe dobrim rezultatima.