Smederevski atletski veterani požnjeli medalje na Državnom prvenstvu

SMEDEREVO, 22. mart 2021 – Državno prvenstvo atletskih veterana održano je juče u dvorani u Beogradu. Atletski klub Smederevo je imao četiri predstavnika koji su osvojili čak osam medalja, a od tog broja čak sedam su bile zlatne.

Radomir Dabić osvojio je zlatne medalje u trkama na 1.500 i 3.000 metara; Snežana Janković – zlatne medalje na 1.500 i 800 metara, Verica Disić – zlatne medalje  na 200 i 400 metara i Radosav Nedeljković – zlatna medalja u trci na 60 metara i srebrna u skoku u vis.

Lazar Sekulić iz Smedereva je na Državnom prvenstvu u nedelju predstavljao Crnu Goru i osvojio dve zlatne medalje u trkama na 200 m i 400 metara.

Sledeće takmičenje za veterane je Balkansko prvenstvo i biće održano u Albaniji.