Posle preokreta, komšijski derbi protiv Planjanana pripao Smederevcima

SMEDEREVO, 21. februar 2020 – U sinoć odigranoj utakmici 10. kola Super B lige za rukometaše, koja je imala dva apsolutno različita poluvremena, slađi deo kolača pripao je domaćinu; Smederevo – Morava 26:24 (12:14).

Od samog početka, prosto nesavladiv bio je golman Planjana Ognjen Jovanović,zabeleživši ukupno 13 odbrana. Bio je to vetar u leđa motivisanim gostima, a posebno efikasni bili su izvođač sedmeraca Antić (8 golova) i kružni napadač Jesterović (4).

Iako su domaći, zahvaljujući pre svega Dušanu Stojkoviću  (6), držači rezultatski priključak, prvi deo je pripao Moravi.

Na početku drugog poluvremena razbranio se i Aleksandra Martić (7 odbrana i sedmerac), proradio je i Marjanović (7), pa je serijom od 5:0 Smederevo najpre golom iskusnog Darka Kojića (4) stiglo do izjednačenja, a potom i do vođstva od 17:15.

U 46, minutu je usledilo još jedno izjednačenje (18:18), a kada je kapiten Marko Jokić (4) minut pre kraja odveo domaće na plus tri (26:23) pitanje pobednika bilo je rešeno.