Radinčanke boljom igrom u završnici meča stigle do časnog poraza

SMEDEREVO,  7. februar 2021 – U utakmici 9. kola Super lige Srbije za rukometašice, Radinčanke su pružile dobar otpor trećeplasiranoj ekipi na tabeli, ali je to bilo dovoljno samo za častan poraz: Mladi radnik – Železničar 22:26 (8:13).

Od početka meča, fizički snažnija ekipa iz Inđije, preko Jelene Živkov (4 gola) i najbolje akterke meča Marije Dmitrović (6), diktirala je tempo.  Sve do sredine prvog poluvremena. Rukometašice iz Radinca su pogocima sa krilne pozicije Jovane Jovanović (7) i izbačajima Milice Petrović (3) imale rezultatski priključak. Tada se na golu Železničara razbranila Gordana Petković, koja je uz odbranjeni sedmerac nanizala još 15 odbrana, što je, u neku ruku, i prelomilo meč.

Desetak minuta pre kraja golovima Milice Ninić (3) i Mile Tešić (4) domaće napravile seriju od 5:0 i tako izborile častan poraz.

Već u sredu učenice Jovice Petkovića gostuju vodećoj Naisi u Nišu, zaostaloj utakmici, a u subotu im je domaćin ekipa Radničkog u Kragujevcu.