Sa novim trenerom, Smederevci na pripremama startovali pobedom

PANČEVO, 30. januar 2020 – Na neutralnom terenu, u Pančevu, fudbaleri Smedereva su zabeležili prvu pobedu na pripremama za nastavak prvenstva. Savladali su ekipu doskora poznatu kao Proleter Mihajlovac, sada sa novim imenom – OFK Mihajlovac, sa 4:2 (1:1).

Već uz petom minutu susreta Mihajlovčani su stekli prednost. Povratnik na gol Smedereva Aleksa Ćirić srušio je Redžića, a penal je izveo Milentijević. Ćirić je odbranio, na odbijenu loptu natrčao je Redžić, da bi novi odbitak Milentijević pretvorio u vođstvo.

U 22. minutu, nakon centaršuta Ranđića, skočio je preciznim udarcem glavom izjednačio je Nemanja Mladenović.

Do odmora je dve prilike za Smederevo propustio Stojković, a snažan šut sa distance Ivkovića ukrotio je Ćirić.

Početkom nastavka, u 53. minutu, Ninković je utrčao u prazan prostor i matirao Jovicu Dobrića, da bi potom na scenu stupio tandem bonus igrača Smedereva. Oba puta na pas Luke Lukića, Filipović se upisao u listu strelaca, najpre u 62. minutu, nedobranjivim šutem pod prečku, a onda i u 70. kada je pogodio suprotan ugao.

U samoj završnici, posle udarca Redžića lopta je zakačila Maksimovića i prevarila drugog golmana Smedereva Danijela Dobrića za konačnih 4:2.