Odbojkaši Spartaka iz Ljiga lako do pobede protiv oslabljene ekipe domaćih

SMEDEREVO, 27. januar 2021 – U zaostaloj utakmici 10 kola Prve lige Srbije, prema očekivanju, tim iz Ljiga je ostvario ubedljiv trijumf u susretu sa, izostancima ključnih igrača, oslabljenim domaćinom; Smederevo Carina – Spartak Ljig 0:3 (9:25, 18:25 i 17:25).

Sa mnogo respekta su domaći ušli u meč, a to su iskusniji gosti znalački iskoristili i poenima. pre svih,  Glavinića (18), Bajića (11) i Duduja (9) lako dobili prvi set.

Saveti trenera Petra Petrovića kao da su probudili Smederevce, u čijem timu su nedostajali zbog bolesti neki bitni odbojkaši, tako da su u narednoj deonici pružili znatno jači otpor.

U poslednjem, trećem setu, servisima i smečevima Mitkovića (8), Kovača (7), Niketića (6), domaći su imali i početno vođstvo od 10:7, ali su gosti posle tajm-auta zaigrali znatno angažovanije i asom Radulovića stavili tačku na ovaj duel i ostali u trci za prvo mesto.

Već u subotu Smederevce očekuje novo iskušenje, kada će od 16 sati na svom parketu ugostiti trećeplasirani Novi Sad.