Smederevci u polufinalu Kupa posle sedmeraca poraženi u Kragujevcu

KRAGUJEVAC/SMEDEREVO, 24. januar 2021 – Rukometaši kragujevačkog Radničkog su u polufinalnom susretu Kupa – grupe Zapad nakon velike i neizvesne borbe, boljim izvođenjem sedmeraca, savladali ekipu Smedereva  sa 31:30, u regularnom delu bilo je 27:27, poluvreme 13:13.

Smederevci su na tri minuta pre kraja vodili sa dva gola razlike, da bi za domaćina Stanojev u 59. minutu smanjio na 26:27. Odmah nakon toga, zbog većeg od propisanog broja dodavanja pod pasivom, sudije oduzimaju loptu smederevskim rukometašima, a onda, bukvalno par sekundi pre kraja utakmice, ponovo Stefan Stanojev udarcem ispod ruke izjednačava rezultat.

Po propozicijama takmičenja, usledilo je izvođenje sedmeraca, svaka ekipa imala je po pet šuteva. Šut Jokića, inače najboljeg igrača utakmice sa 10 golova, završio je na prečki, dok je Marjanoviću, čuvar mreže domaćih Petrović, odbranio udarac. Ni Utvić za domaće nije realizovao sedmerac, ali je Barudžić bio precizan tako je na semaforu ostalo zapisano 31:30 za domaći Radnički.

Smederevo: Martić (8 odbrana), Dizdar, Dušan Stojković 6, Darko Stojković 1, Jokić 10, Todorović, Marjanović 2, Jevđenović 4, Bojić 1, Đorđević 1, Miletić, Stanković, Stojićević, Živković, Drobnjak 5.