Kup Srbije: Smederevka Anđela Radojičić najbolja među kadetkinjama

SMEDEREVO, 16 .januar 2021 – Takmičarska 2021. godina za srpske strelce počela je danas u Smederevu prvim kolom Kupa Streljačkog saveza Srbije vazdušnim oružjem u B programu, koji obuhvata pionirke, kadetske i mlađejuniorske kategorije. Najviše zlatnih medalja, četiri, osvojili su strelci Pančeva 1813 – dve Marko Ninković, koji je bio najbolji u pionirskoj i kadetskoj konkurenciji pištoljem, a Pančevcima su prva mesta doneli i Velimir Ninković u takmičenju mlađih juniora istim oružjem i Aleksa Rakonjac, najprecizniji mlađi junior puškom.

U svim disciplinama vođene su vrlo izjednačene borbe za medalje. U nekoliko slučajeva prvoplasirani i drugoplasirani su imali identične rezultate, pa su o pobednicima odlučivali dodatni kriterijumi, poslednja, pretposlednja serija…

U pionirskom takmičenju serijskom vazdušnom puškom najuspešniji su bili Jelena Stojanac (Jedinstvo) i Borivoj Spasić (Mladost).

Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) je bila najuspešnija mlađa juniorka puškom. Kod kadetkinja je trijumfovala Anđela Radojičić (Smederevo), a kod kadeta Mladen Mišković (Metalac).

Sem trojice spomenutih Pančevaca, zlatne medalje pištoljem priglrili su Olga Stojanović („Aleksa Dejović“), koja je kući otišla sa dva najsjajnija trofeja (najbolja mlađa juniorka i kadetkinja) i Nađa Martinović (Partizan, pionirke)

Prvo kolo Kupa SSS (B program)

Serijska vazdušna puška (20 dijabola)

Pionirke: 1. Jelena Stojanac (Jedinstvo) 187, 2.Zorana Nikolić (Jagodina 92) 183, 2. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 183…

Pioniri: 1. Borivoj Spasić (Mladost) 179, 2. Filip Vranić („Dragan Jevtić Škepo“) 178, 3. Mihajlo Kresojević (Mladost) 178…

Standarna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anđela Radojičić (Smederevo) 395, 2. Una Ćorić („Čika Mata“) 394, 3. Natalija Pavlović (Niš 1881) 393…

Mlađe juniorke: 1. Emilija Ponjavić („Dragan Jevtić Škepo“) 396 (100 poslednja serija), 2. Elena Stevanović (Kolubara) 396 (99), 3. Anja Knežević (Novi Beograd – Ušće) 395…

Mlađi juniori: 1.Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2.Strahinja Bojić (Mladost) 584, 3. Mladen Mišković (Metalac) 579…

Kadeti: 1. Mladen Mišković (Metalac) 579 (95 treća serija), 2. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 579 (92 treća serija), 3. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 577….

Standardni vazdušni pištolj

Pionirke: 1. Nađa Martinović (Partizan) 176, 2. Jelena Jovanović (Uljma) 171, 2. Čarna Mihajlović (Partizan) 157…

Pioniri: 1. Marko Ninković (Pančevo 1813) 185, 2. Luka Milošević (Akademac) 174, 3. Boris Jovanović (Topličanin 1887) 173…

Kadetkinje: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 364, 2. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 359, 3. Marta Mratinković (GT Leskovac) 356…

Mlađe juniorke: 1. Olga Stojanović („Aleksa Dejović“) 364, 2.Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 359, 3.Marta Mratinković (GT Leskovac)  356…

Kadeti: 1. Marko Ninković (Pančevo)  550, 2. Mateja Tripković („Aleksa Dejović“) 529, 3. Viktor Dimovski (Novi Beograd-Ušće) 529…

Mlađi juniori: 1. Velimir Ninković (Pančevo 1813) 550 (93), 2. Marko Ninković (Pančevo 1813)  550 (91), 3. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 539…

 

Skorašnji članci