Smederevke lako do ubedljivog trijumfa u meču sa gošćama iz Beograda

SMEDEREVO, 18. decembar 2020 – Posle poraza u Novom Sadu od istoimene ekipe, u taje breku 3:2, odbojkašice Smedereva su večeras kao na lakšem treningu, u utakmici 10 kola prvenstva Prve lige, bile više nego ubedljive: Smederevo – Sterija 3:0 (25:12, 25:10 i 25:14).

Uspešnim blokom jedna od najiskusnijih, Marija Mijanović (16 poena) stavila je tačku na prvi set i pokazala ko je favorit u ovom duelu.

Još ubedljvije su bile učenice trenera Dragana Mratinkovića u drugoj deonici, u kojoj su se istakle Vesna Sekulić (12) i Milena Nastić (7), čiji je servis bio odlučujući u ovom setu.

Trofej za najbolju igračicu meča Uni Đorđević

Prvi put Beograđanke su povele na početku trećeg perioda igre, a onda je Una Đorđević (18) razornim smečevima i servisima potpuno razoružala gošće, u čijim redovima je jedino Mirjana Komlenović (11) imala dvocifren učinak.

Za najbolju odbojkašicu ovog neravnopravnog duela proglašena je kapiten domaćih Una Đorđević, kojoj je nagradu uručio Dragan Lovre, predsednik kluba.

Smederevke sada imaju učinak od 5 pobeda i 5 poraza i nalaze se na šestom mestu na tabeli.