Maratoni za tugu i radost – odbojkaši izgubili, odbojkašice pobedile

SMEDEREVO, 7. novembar 2020 – U okviru šestog kola prvenstva Prve lige za odbojkaše i odbojkašice večerašnji mečevi su posle preokreta odlučeni u taj-breku. Najpre su odbojkaši u izjednačenom susretu poklekli u petom setu i tako osvojili samo jedan bod; Smederevo Carina – Jedinstvo Stara Pazova 2:3 (23:25, 25:22, 23:25, 25:22 i 10:15). Za razliku od kolega, Smederevke su meč u taj-breku rešile u svoju korist; Smederevo – Takovo 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 19:25 i 15:11).

Kod odbojkaša, prvi set pripao je gostima bez set lopte, jer je prvi sudija zbog prigovora pokazao crveni karton Dušanu Đurđeviću, pa su se tako gosti radovali.

Znatno bolje učenici trenera Petra Petrovića su odigrali drugu deonicu, a posebno raspucani bili su Niketić (28 poena), Kovač (19) i Nikolič (18).

Identičnim rezultatom kao i u prvom, gosti su u svoju korist rešili treći set, a domaći su preslikali četvri kao drugu deonicu.

Odluke je pala u petom setu, u kome je ekipa iz Stare Pazove, predvođena Škrbićem (23), Mladenovićem (19) i bivšim Smederevcem na mreži Pešutom (15), rešila susret o osvojila bodove.

Sa iskusnom Unom Đorđević (20 poena) i mladom Tijanom Đuričić (9) Smederevke su relativno lako  povele sa 2:0 u setovima i izgledalo je da će relativno brzo meč privesti kraju. Nisu tako mislile devojke iz Gornjeg Milanovca, na čelui sa nadahnutom Duškom Zdjelar (18 poena)uspele su da izjednače na 2:2.

U taj-breku, uz odlučujući blok Ane Popović, sjajnu rolu imala je Marija Mijanović (25)za radost učenica trenera Dragana Mratinkovića