Dobro počeli, loše završili – još jedan poraz Smederevaca

BOGATIĆ, 24. oktobar 2020 – Nadanja da će fudbaleri Smedereva nastaviti seriju boljih igara raspršena su u Bogatiću; Mačva – Smederevo 3:1 (1:1).

Počelo je da ne može bolje za Smederevo; već u 8. minutu, nakon igranja rukom doskorašnjeg igrača Smedereva Rnića, dosuđen je penal, koji je Marko Bačanin uspešno realizovao, a Mačva je ostala sa igračem manje.

Imao je i pre toga Stojaković dobar udarac, ali ga je golman domaćih odbranio.

U 35. minutu domaći su stigli do izjednačenja. Posle kornera, uz pomoć stative Avdić je pogodio mrežu.

Snage na terenu su izjednačene u 40. minutu, kada je Dimić dobio drugi žuti karton i sudija Jakovljević ga poslao u svlačionicu.

U poslednjem minutu prvog dela susreta, nakon akcije Strahinje Bačanina i šuta Filipovića, Marko Bačanin je pogodio mrežu domaćih, ali je taj gol poništen zbog navodnog ofsajda.

U 54. minutu Mačva stiže do vođstva. Martinović je udarcem glavom matirao Jovanovića i doneo prednost svom timu.

Konačan rezultat postavljen je u 61. minutu, kada je nakon kontre domaćih Puzić je rutinski pogodio mrežu.

Sledeće suboite Smederevo dočekuje poslednjeplasiranu ekipu na tabeli Gružu.