Mladi atletičari se sa Prvenstva centralne Srbije vratili sa četiri medalje

SMEDEREVO, 19. oktobar 2020 – Na Prvenstvu centralne Srbije za pionire i juniore, koje je održano proteklog vikenda u Kragujevcu, Atletski klub Smederevo je predstavljalo deset takmičara koji su osvojili četiri medalje.

Po hladnom i kišovitom vremenu u takmičenju za pionire Jelena Morača je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle od 3 kilograma rezultatom 9:07. U trci na 2000 metara, Marko Stanković je osvojio bronzanu medalju  rezultatom 7:37,33 i Jovana Stanković na 1500 metara takođe bronzanu medalju sa rezultatom 5:09,51.

Na takmičenju za mlađe junior, starija pionirka Jovana Stanković u nedelju je osvojila zlatnu medalju na 3000 metara rezultatom 11:23,38. U bacanju kugle od 5 kilograma Kristijan Murina je zauzeo četvrto mesto rezultatom 11,33 i četvrto mesto u bacanju koplja od 700 g.  Georgina Vučković je bila šesta u finalu na 100 m sa rezultatom 13,83 sa ličnim rekordom.

Sledeće takmičenje je u Valjevu na kome će smederevski atletičari nastupiti u većem broju, saopšteno je danas.