Nezadrživa Nina Ninić za prvi bod Radinčanki u Boru na startu u Super ligi

BOR/RADINAC, 10. oktobar 2020 – Na debiju u Super ligi za dame rukometašice iz Radinca su boljom igrom u nastavku susreta stigle do prvog boda: Bor RTB – Mladi radnik 25:25 (16:11).

Od početka utakmice Boranke su imale prednost koja je u 18. minutu iznosila i plus 6 (11:5). Do odlaska na odmor domaće rukometašice su diktirale tempo, a istakla se Tamara Simonović, koja je na ovom meču upisala 7 pogodaka.

Predvođene nezadrživom Ninom Ninić (11 golova), Radinčanke su uspele da anuliraju vođstvo domaćih i u 45. minutu prvi put izjednače, bilo je 20:20. Kada su u 51. minutu domaće ponovo otišle na plus 5 (25:20) činilo se da će bodovi ostati u gradu bakra. Da tako ne bude pobrinule su se Ivana Paločević (6 golova), Mila Tešić (4 gola) i u poslednjim trenucima susreta sjajna Nina Ninić, čijim su pogotkom gošće stigle do vrednog remija.

Naredne subote učenice trenera Joviće Petkovića u Dvorani Smederevo dočekuju nekadašnje šampionke Srbije, ekipu Zaječara.