Finale Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu: Trijumf Dušana Bojića

SMEDEREVO, 20. septembar 2020 – U Smederevu je ove subote održano finale Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu (pionirska, kadetska i kategorija mlađih juniora i juniorki). Oko 90 srpskih streljačkih talenata je otvorilo sezonu nacionalnih takmičenja vazdušnim oružjem, a od domaćina je trijumfovao mlađi junior Dušan Bojić.

Zlatne medalje su podelili strelci sedam klubova. Sa tri pobede najuspešniji su bili članovi Pančeva 1813.

Najbolji pojedinac na finalu Kupa bila je Aleksandra Havran (Jedinstvo, Stara Pazova), koja je najpre pobedila standardnom vazdušnom puškom u konkurenciji kadetkinja, a zatim je u finalu za mlađe juniorke stigla do još jednog zlata, posle izjednačene borbe za prvo mesto sa prošlogodišnjom pobednicom Teodorom Vukojević („Čika Mata“, Kragujevac)

Teodorin klupski drug iz „Čika Mate“ Marko Ivanović je odbranio zlato u gađanju vazdušnom puškom za mlađe juniore.

Dušan Bojić

U finalnom takmičenju mlađih juniora pištoljem o pobedniku je odlučila poslednja, 24. serija, a zlatom se okitio član Smedereva Dušan Bojić, dok je srebro pripalo Stefanu Kešišjanu (Pančevo). Nađa Mratinković (GT Leskovac) je ubedljivom pobedom osvojila zlato vazdušnim pištoljem u konkurenciji mlađih juniorki.

Zlatne medalje u kadetskoj konkurenciji puškom osvojili su Aleksandra Havran (Jedinstvo) i Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813). Najbolja kadetkinja pištoljem bila Nađa Martinović (Partizan), a kadet Stefan Kešišjan (Pančevo 1813).

Najsjajnije odličje u takmičenju pionirki puškom pripalo je Teodori Kondić (Pančevo 1813), dok je u konkurenciji pionira najprecizniji bio Marko Grujičić (Mladost, Inđija).

Mlađe juniorke

Vazdušni pištolj: 1. Marta Mratinković (GT Leskovac) 229,2, 2. Milica Obradović (Kolubara) 225,2, 3. Stanislava Popov (Sova) 207,1… Kvalifikacije: 1. Popov 371, 2. Obradović 369, 3. N.Martinović (Partizan) 368…

Vazdušna puška: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 248,2, 2. Teodora Vukojević („Čika Mata“) 246,9, 3. Jovana Ljuboja (Partizan) 225,9… Kvalifikacije: 1. Havran 416,8, 2. Vukojević 413,1, 3. Ljuboja 412,2…

Kadetkinje

Vazdušni pištolj: 1. Nađa Martinović (Partizan) 368, 2. Marta Mratinković (GT Leskovac) 362, 3. Eleonora Radulović („Dragan Jevtić Škepo“) 361…

Vazdušna puška: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 416,8, 2. Natalija Pavlović (Niš 1881) 414,5, 3. Elena Stevanović (Kolubara) 410,7…

Mlađi juniori

Vazdušni pištolj: 1. Dušan Bojić (Smederevo) 227,2, 2. Stefan Kešišjan (Pančevo) 226,2, 3. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 207,1… Kvalifikacije: 1. Bojić 548, 2. Miladinović 534, 3. Z.Marković (Sava, Mesarci) 534…

Vazdušna puška: 1. Marko Ivanović („Čika Mata“) 246,1, 2. Petar Erdei (Novi Sad 1790) 243,2, 3.Uroš Aleksić („Čika Mata“) 221,5… Kvalifikacije: 1. Đorđe Savić (Oko sokolovo) 624,6, 2. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 618,0, 3. Ivanović 617,1…

Kadeti

Vazdušni pištolj: 1. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 522, 2. Veljko Mitrović („Aleksa Dejović“) 521, 3. Marko Ninković (Pančevo 1813) 519…

Vazdušna puška: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 618,0, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 608,7, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 607,7…

Pioniri i pionirke

Pioniri, puška: 1. Marko Grujičić (Mladost) 186, 2. Dimitrije Stefanović 184, 3. Stefan Terek 183 (obojica Kikinda)…

Pionirke, puška: 1. Teodora Kondić (Pančevo 1813) 189, 2. Lana Džonić (Mladost) 187, 3. Elena Bemiler (Crvena zvezda) 185…

Rukovodilac takmičenja je bio Nikola Simić, tehnički delegat Streljačkog saveza Srbije Boban Marinković, glavni sudija Marija Aničić, sudije Novica Petrović i Jugoslav Petrović. Fotograf na takmičenju Živan Vanja Panić.

Skorašnji članci

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien