Prva pobeda Smederevaca – novajlija Aleksandar Stojković ponovo strelac

GROCKA/SMEDEREVO, 30. jul 2020 – Na gostovanju u Grockoj fudbaleri Smedereva su ostvarili prvu pobedu u trećoj pripremnoj utakmici: Dunavac – Smederevo 2:4 (1:2).

Samo što je počeo susret, Matić je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara matirao golmana Đorđevića i doneo prednost domaćem timu. To nije pokolebalo učenike trenera Igora Savića, koji polako formira konture novog tima. Posle neuspele ofsajd zamke, Aleksandar Stojković je, nakon prvenca protiv Borca iz Ralje, i ovoga puta bio precizan i izjednačio rezultat. Desetak minuta kasnije, još jedan novajlija – Kristijan Đurđević je doneo vođstvo oklopnicima.

U nastavku meča prvenac u klubu u kome je i ponikao postigao je povratnik Marko Bačanin, nakon prodora po desnom boku i preciznog šuta u suprotan ugao. Snažnim udarcem sa distance Selimovski je smanjio prednost Smederevaca, da bi, posle centaršuta, kod druge stative, mladi Stojanović pogodio mrežu rivala i overio pobedu gostujućeg tima.

Novi, četvrti test tokom ovih priprema fudbaleri Smedereva će imati u nedelju kod kuće, kada će ugostiti ekipu Leštana.