Site icon podunavlje.info

Komšijski derbi pripao Velikopljananima

SMEDEREVO, 29. februar 2020 – U pravoj prvenstvenoj utakmici, sa uzbudljivom završnicom, rukometaši Smedereva su na svom parketu večeras doživeli poraz od ekipe Morave iz Velike Plane rezultatom 29:30 (12:15).

Gosti su bolje otvorili meč i sa nekoliko brzih kontri preko Vujovića, a kasnije i preko Dragutinovića stigli do tri gola prednosti. Uspeli su Smederevci sa nekoliko pogodaka Stojkovića, sa krilne pozicije, da stignu do izjednačenja, ali su na poluvreme otišli sa minusom od tri gola.

U nastavku susreta, predvođeni požrtvovanim Marjanovićem, domaći su u tri navrata uspeli da poravnaju rezultat. Nisu mogli i da naprave preokret, jer na golu Morave blistao Dušan Petrović, koji je sa 17 odbrana poneo epitet igrača utakmice.

Treba reći i to da su domaći gotovo čitav meč odigrali bez kapitena, koji se povredio na početku utakmice.