Održano drugo kolo Kupa SSS, finale krajem marta u Smederevu

NIŠ, 23. februar 2020  – Serija februarskih takmičenja u novoj streljani u Nišu završena je danas drugim kolom Kupa Streljačkog saveza Srbije u B programu, za pionirski, kadetski i mlađejuniorski uzrast.

Anđela Radojičić

Najviše uspeha imali su mladi strelci Pančeva 1813 koji su osvojili četiri zlatne medalje, od pojedinaca istakli su se Anja Knežević i Aleksa Rakonjac, a od smederevskih strelaca Anđela Radojičić, koja je osvojila je srebro standardnom vazdušnom puškom u konkurenciji kadetkinja i mlađih juniorki.

Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) je standardnom vazdušnom puškom pogodila odličnih 397 krugova, a ovaj rezultat joj je doneo dva prva mesta – bila je najpreciznija kako među kadetkinjama, tako i u vrlo izjednačenom nadmetanju mlađih juniorki.

Aleksa Rakonjac je sa dve zlatne medalje najviše doprineo uspešnom danu Pančeva 1813. Rakonjac je, poput Kneževićeve, standardnom vazdušnom puškom trijumfovao i u kadetskoj i u konkurenciji mlađih juniora, pogodivši 589 krugova. Rakonjac je ponovio uspeh sa prvog kola, održanog u Novom Sadu, kada je takođe osvojio dva zlata.

Najuspešnija pionirka serijskom vazdušnom puškom bila je Aleksina sestra Iva Rakonjac, takođe članica Pančeva, a zlato kod pionira osvojio je Stefan Terek (Kikinda).

U takmičenjima pištoljem najsjajnijim odličjima okitili su se – kadetkinje: Dijana Janković („Aleksa Dejović“), mlađe juniorke: Stanislava Popov (Sova, Kikinda), kadeti: Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) , mlađi juniori: Damjan Miladinović (Jagodina 92).

Treće kolo biće održano u martu u Beogradu 14. i 15. marta, a finale dve sedmice kasnije u Smederevu.

Serijska vazdušna puška

Pioniri: 1. Stefan Terek  188, 2. Dimitrije Stefanović 182 (obojica Kikinda),3. David Aćimović („Dragan Jevtić Škepo“) 181…

Pionirke: 1. Iva Rakonjac (Pančevo 1813) 188, 2. Milica Stanojević (Jagodina 92) 183, 3. Sandra Stević („Živko Relić Zuc“) 183…

Standardni vazdušni pištolj

Kadetkinje: 1. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366, 2. Eleonora Radulović („D.J. Škepo“) 362, 3. Marija Smiljanić („Aleksa Dejović“) 359…

Mlađe juniorke: 1. Stanislava Popov (Sova) 376, 2. Anđela Stojanović (Crvena zvezda) 370, 3. Dijana Janković („Aleksa Dejović“) 366…

Kadeti: 1. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 534, 2. Nenad Petrović („Filip Kljajić“) 527, 3. Marko Ninković (Pančevo 1813) 521…

Mlađi juniori: 1. Damjan Miladinović (Jagodina 92) 540, 2. Stefan Kešišjan (Pančevo 1813) 534, 3. Stefan Srećković („Filip Kljajić“) 534…

Standardna vazdušna puška

Kadetkinje: 1. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 397, 2. Anđela Radojičić (Smederevo) 396, 3. Ljiljana Cvetković (Niš 1881) 391…

Mlađe juniorke: 1. Anja Knežević (Novi Beograd-Ušće) 397, 2. Anđela Radojičić (Smederevo) 396, 3. Milica Ristić („Čika Mata“) 396…

Kadeti: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2. Uroš Aleksić („Čika Mata“) 580, 3. Dimitrije Stefanović (Kikinda) 576…

Mlađi juniori: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 589, 2. Svetomir Jončić („Milan Mančić Lukanjac“) 586, 3. Veljko Mihajlović (Mladost) 583…

Skorašnji članci

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien