Juniorsko prvenstvo Srbije: Smederevski miks pištoljem izborio bronzu

NIŠ, 15. februar 2020 – U novoj streljani u Nišu danas je počelo Prvenstvo Srbije standardnim vazdušnim oružjem u juniorskoj konkurenciji. Prvog takmičarskog dana podeljene su medalje u pojedinačnim i ekipnim takmičenjima puškom i u nadmetanju miks timova pištoljem. Smederevski miks pištoljem, koji su činili Katarina Milovanović i Dušan Bojić, osvojio je bronzanu medalju.

Dve titule osvojili su članovi kragujevačkog „Čika Mate“. Juniorke kragujevačkog kluba su trijumfovale u ekipnom takmičenju puškom, a muški tim „Čika Mate“ je ostvario isti uspeh u nadmetanju omladinaca ovim oružjem.

Pojedinačno zlato u takmičenju juniorki puškom otišlo je u ruke Aleksandre Havran (Jedinstvo, Stara Pazova), koja je u finalu „ubila“ odlična 251, 4 kruga. Srebro i bronza pripale su članicama „Čika Mate“. Drugo mesto osvojila je Teodora Vukojević, a treće prošlogodišnji šampion Milica Ristić.

Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) je iznenadio favorite u nadmetanju juniora pukom i osvojio zlato ispred Alekse Mitrovića (Novi Beograd – Ušće) i Marka Ivanovića („Čika Mata“). Branilac titule Đorđe Savić (Oko sokolovo) je zauzeo četvrtu poziciju.

Titulu šampiona države za miks parove pištoljem izborio je tim Novog Sada 1790 (Uroš Ivanovski/Ivana Teodorović). U vrlo izjednačenom meču za zlato Novosađani su minimalnom razlikom – 16:14 u poenima – savladali ekipu Bora 030 . Bronzom se okitio tim Smedereva.

Sutra će biti održana pojedinačna i ekipna takmičenja pištoljem i miks parova puškom.

Vazdušna puška

Juniorke: 1. Aleksandra Havran (Jedinstvo) 251,4, 2. Teodora Vukojević 249,1, 3. Milica Ristić 227,0 (obe „Čika Mata“)… Kvalifikacije: 1. Vukojević 626,8… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Vukojević, Ristić, Pantelić) 1.862,1, 2. Novi Beograd – Ušće 1.855,1, 3. Niš 1881 1.847,8…

Juniori: 1. Aleksa Rakonjac (Pančevo 1813) 248,4, 2. Aleksa Mitrović (Novi Beograd – Ušće) 247,8, 3. Marko Ivanović („Čika Mata“) 226,8…  Kvalifikacije: 1. Ivanović 621,7… Ekipno: 1. „Čika Mata“ (Ivanović, Jovanović, Aleksić) 1.839,6, 2. Novi Beograd – Ušće 1.838,7, 3. Smederevo 1.819,1…

Vazdušni pištolj, miks

Meč za zlato: Novi Sad 1790 (Ivana Teodorović/Uroš Ivanovski) – Bor 030 (Melani Đorđević/Đorđe Icić) 16:14 u poenima. Meč za bronzu: Smederevo (Katarina Milovanović/Dušan Bojić) – Sava, Mesarci (Nevena Marković/Zlatomir Marković) 16:14.