Site icon podunavlje.info

Smederevci preslišali lidera i preuzeli čelnu poziciju

SMEDEREVO, 18. januar 2020 – Košarkaši Smedereva 1953 na svom parketu ubedljivo su svladali Slogu, bilo je 92:61 (18:17, 17:16, 31:14 i 26:14), i tako od gostiju preuzeli prvo mesto na tabeli.

Učenici Ivana Mijatovića dobro su otvorili meč, poveli sa 14:7, a onda su nizom grešaka dozvolili gostima iz Batočine da serijom od 10:0 prvi put povedu. Ipak, predvođeni kapitenom Stefanom Torbicom, koji je postigao 20 poena, prva četvrtina je pripala domaćinu, baš kao i druga. Na poluvreme se tako otišlo za +2 za Smederevo – 35:33.

U nastavku susreta proradili su Aleksandar Pešić – 20 poena, Filip Stojanović – 13 i Đorđe Jakovljević – 9, pa su domaći u trećoj deonici prosto samleli rivala, koji nije mogao do kraja utakmice da se oporavi.

Nezadovoljni rezultatom, ubedljivim vođstvom domaćih, gostujući košarkaši su u završnom periodu meča reagovali nervozno u nekoliko navrata, i oni i klupa dobijali tehničke greške. Zbog pet ličnih morali su da izađu iz igre najefikasniji u timu Sloge Đorđe Kostić – 26 poena i Mitrović. Sve to ne umanjuje zaslužen uspeh Smederevaca.